Základní myšlenkou zřizovatelky školy Mgr. Naděždy Pavlíkové bylo zřídit ve městě s rozvinutým cestovním ruchem školu, která by poskytovala vzdělání právě ve službách cestovního ruchu. Následně byly obory vzdělání rozšířeny také o obory z oblasti informačních technologií. Toto vzdělání mělo být podporováno kvalitní jazykovou výukou. Škola vznikla v roce 1992 v Rožnově pod Radhoštěm a byla první školou cestovního ruchu na Moravě.

Škola začínala v pronajatých prostorách hotelu Relax, které se záhy ukázaly jako kapacitně nedostatečné. V dalším roce se zřizovatelce podařilo dohodnout s městem pronájem prostor v areálu Tesly Rožnov p. R. Tyto prostory se musely nejprve opravit, protože nebyly dodělány, a následně se do nich mohla škola z větší části přemístit. V roce 2003 pak škola odkoupila od bývalého podniku  Loana Rožnov p. R. budovu na ulici U Kantorka 406. Tuto postupně opravovala a v roce 2007 se do ní přestěhovala. Díky opravám má tak škola k dispozici moderní učebny. Současně zde byly opraveny také původní historické místnosti z roku 1860 a to v původním stylu. Od roku 1995 má také k dispozici vlastní penzion Beskyd na Dolní Bečvě, který je vzdálen od budovy školy 3,5 km.

Vedení školy se při tvorbě vzdělávacích programů inspirovalo podobnými školami v Rakousku a zvláště pak partnerskou školou HTM Chur ve Švýcarsku, se kterou spolupracujeme od roku 1993. Tedy školami ve státech s celosvětově rozvinutými službami cestovního ruchu.  Škola se od samého počátku zapojila do mezinárodních programů Evropské unie Leonardo da Vinci  a Socrates. V těchto programech pak navázala další spolupráci s partnery ve Velké Británii, Itálii, Španělsku, Řecku a Portugalsku.

V roce 2021 tak škola oslaví 29 let svého trvání.

Slovo zřizovatelky školy – zde