Ve dnech 3. až 7. září 2018 proběhla již tradiční tematická exkurze do Prahy.

Počasí  po celou dobu bylo téměř vyloženě letní bez dešťových přeháněk. Opět bylo v tuto dobu v Praze již méně turistů a proto se nečekalo u bezpečnostních kontrol u Pražského hradu, na letišti v Ruzyni ani u Poslanecké sněmovny. Žáci měli i letos velmi nabitý program a „pražská“ maturitní skupina měla pro své spolužáky připraveno spoustu zajímavých referátů z oblasti cestovního ruchu, ekonomie, dějin, kulturního a společenského života. V pondělí byl navštíven Petřín, poté proběhla okružní plavba po Vltavě a večer čekal na naše žáky průvodce Karim, který je provedl temným zákoutím Prahy a ukázal jim odvrácenou stránku našeho hlavního města. V úterý na naše žáky čekal Vyšehrad a exkurze v pivovaru Staropramen. Středa byla velmi náročná, jelikož byla realizována celá královská cesta, Pražský hrad a poté ještě Poslanecká sněmovna. Ve čtvrtek se žáci dozvěděli potřebné informace na exkurzi na letišti Václava Havla a večer následovalo divadelní představení Maryša v Národním divadle, což mohou vhodně využít do maturitních otázek z Literatury. Pátek byl již odlehčený a bylo navštíveno staré židovské město a poté se několik hodin strávilo v ZOO Trója, kde byla exkurze zakončena.

Celkově hodnocení exkurze bylo velmi pozitivní, jak ze strany žáků i vyučujícího a v dalším roce budeme opět pokračovat v tomto zavedeném programovém konceptu.

Ing. Milan Sedláček, DiS.

Vedoucí exkurze

Zde několik ohlasů:

„Byl to zážitek, na který budu dlouho a pěkně vzpomínat. První den nám zpestřil nevšední průvodce Karim, kterého možná znáte z Talk Show Jana Krause. Vyšli jsme na Petřín, navštívili kavárnu Louvre, Poslaneckou sněmovnu, Pražský hrad, atd. S naprostou jistotou mohu říct, že program byl nabitý a plný zajímavých aktivit. Jediné, co mě trošku zklamalo bylo Národní divadlo s hrou Maryša.“

Andrea MT 4

„V Praze se mi velmi líbilo. S panem učitelem byla příjemná atmosféra. Program byl nabitý, takže jsme se nikdy nenudili. Zajímavé a zábavné bylo poznávat Prahu s Karimem. Co mě trochu zklamalo bylo Národní divadlo. Neměla jsem téměř prostor na nohy a představení se mi nelíbilo, přestože divadla zbožňuji. Trochu mě mrzelo, že čas strávený v zoologické zahradě nám znepříjemňoval déšť. Jinak vše bylo ale skvělé a budu na tento týden ještě dlouho vzpomínat.“

Sára MT 4

„Letošní Praha se mi velice líbila. Program byl sice náročný, ale myslím, že jsme si to všichni pořádně užili. Asi nejvíc se mi z celého programu líbila středa. Viděli jsme Prašnou bránu, navštívili Pražský hrad, chrám svatého Víta a mnoho dalších památek Prahy. I když jsme za celý den byli dost unavení, tak to stálo za to. Někteří už máme za sebou první část maturitní práce a teď už musíme jen čekat, jak to vše dopadne.“

Lucie MT 4

„Praha byla organizována výborně. Kdykoli nám něco odpadlo, tak to bylo okamžitě nahrazeno jiným zajímavým programem. Program byl velmi zajímavý, divil jsem se, že jsem byl pořád překvapený z míst, kde jsem ještě nebyl. I čtvrťáky musím pochválit za připravené informace, vyčerpávají výklad a příjemné vystupování. Tuto exkurzi bych zařadil rozhodně mezi nejlepší akce této školy.“

Jan MT 4

„Chtěl bych pochválit práci maturitního týmu a celou organizaci zájezdu. Cesta vlakem byla příjemná a mne osobně lehké zpoždění při návratu nezasáhlo, tudíž se v negativech neobjeví. Plán trasování po památkách byl velmi dobře promyšlený a některá časová tíseň mi nevadila. Velmi zajímavý byl i večer s Karimem. Chválím obsazení kolektivu, co by zájezd jen pro čtvrté ročníky, protože to mělo až rodinný nádech. Ještě jednou děkuji týmu MT 4 a také panu učiteli Sedláčkovi, který byl velice přátelský a tudíž byl celý týden pohodový a bez stresů.“

Mario CR 4

20180906_182520 20180905_094258 20180903_231128 20180903_155154