Studijní obory

Management a turismus

Wellness a lázeňství, masérské služby

Turismus a hotelnictví

Masér sportovní  a rekondiční

Návrh tematické exkurze do Prahy pro žáky MT 4 a CR 4

Vedoucí exkurze: Ing. Milan Sedláček, DiS. Účastníci: 20 žáků MT a CR 4 Termín exkurze: [...]

Adaptační kurz, CR1, 7. – 9. 9. 2016

Adaptační kurz Termín: 7.9. - 9. 9. 2016 Místo: Relax Kyčera, Prostřední Bečva Adaptační kurz [...]

Schůzky s rodiči 1. ročníku – 21. 9. 2016

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na třídní schůzky prvních ročníků, které se konají dne 21. [...]

SŠCr Rožnov pod Radhoštěm

Střední škola cestovního ruchu a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s. r. o. v Rožnově pod Radhoštěm

Návrh tematické exkurze do Prahy pro žáky MT 4

Vedoucí exkurze: Ing. Milan Sedláček, DiS.
Účastníci: 20 žáků MT a CR 4

Termín exkurze: 3. – 7. 10. 2016

Dopravní prostředek: vlak, dopravní prostředky MHD

Odjezd: 6.42 hod. – 11.04 hod v pondělí 3. 10. 2016

Příjezd: 15.24 hod. – 19.07 hod v pátek 7. 10. 2016

Program exkurze

Den 1., pondělí

6.30 sraz na vlakovém nádraží v Rožnově pod Radhoštěm (zakoupit jízdenky a místenky na R 850 Portáš Valašské Meziříčí-Praha hl.n. - 22 místenek )
6.42 odjezd vlaku směr Valašské Meziříčí
6.46 odjezd Zubří
6.55 sraz na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí
(Rychlík je vypravován ze Vsetína odj. 6.50 hod.)
7.07 odjezd rychlíku č. 850 Portáš z Valašského Meziříčí směr Praha
7.33 odjezd Hranice
8.21 odjezd Olomouc
11.04 příjezd do Prahy hl. n. (zakoupení denních jízdenek na MHD pro 4 dny)
11.20 přesun do Discounts Prague Hotel (metro C /Muzeum/, metro A /Bořislavka/7), kde
si odložíme zavazadla (potvrzena možnost dřívějšího ubytování a úhrady po příjezdu
v cca 11.45 hod) a pojedeme metrem A na Malostranskou a tramvají č. 12,15,20,22
na Újezd a odtud lanovkou na Petřín.
13.00 - 15.00 Petřín - Petřínské sady, Hladová zeď, Štefanikova hvězdárna, prohlídka –
Lanovka (měla by být v provozu, odstávka je až od 10.10.), Petřínské stráně, kostel
sv.Vavřince)
(návštěva – Petřínská rozhledna, Petřínské bludiště) (lanovkou na Újezd)
15.00 - 15.30 kostel panny Marie Vítězné a Pražské Jezulátko – návštěva,
prohlídka Kampy, Čertovky, Velkopřevorského mlýna a Lennonovy zdi
16.00 Tramvají z Malostranského náměstí (12,15,20,22) na stanici metra Malostranská a
odtud metrem A na Bořislavku.
18.00 Odjezd metrem z Bořislavky na Můstek a dále pěšky po Národní třídě k Národnímu
divadlu.
19.00 začátek představení v Národním divadle „Manon Lescaut“(o přestávce
prohlídka divadla a základních kamenů) (zpět na Můstek na metro A směr Bořislavka)
23:30 Večerka

Den 2. úterý
6:00 budíček
7:00 snídaně (po snídani metrem A na Můstek a odtud po Příkopech na Náměstí
Republiky a dále pěšky)

8.00 – 16.00 Královská cesta:Náměstí republiky, Obecní dům, Národní banka
Prašná brána
Celetná ulice (Dům u Černé matky Boží aj.)
Ovocny trh
Karolinum
Stavovské divadlo
Muzeum čokolády
Týnský chrám
Staroměstské náměstí (Staroměstská radnice, Pražský
orloj, Jan Želivský, poprava českých pánů, sousoší Jana
Husa, chrám sv. Mikuláše, významné domy na náměstí)
Klementinum, Rudolfinum
Staroměstská mostecká věž
Kostel sv. Františka z Asissi a socha Karla IV.
Karlův most a sochy
Malostranské mostecké věže
Malostranské náměstí – možnost oběda
Chrám sv. Mikuláše na Malé Straně (návštěva)
Nerudova ulice
Loreta, Černínský palác
Arcibiskupský palác, Schwarzenberský palác
Hradčanské náměstí
Pražský hrad - návštěva (Starý královský palác,
Bazilika sv. Jiří, věž Daliborka, Chrám sv. Víta, Zlatá
ulička)
- prohlídka - (nádvoří, konírny a míčovna,
Královské zahrady a Jelení příkop), Belvedér, Zpívající
fontána, Prašná věž – Mihulka, Staré zámecké schody)
Valdštejnská zahrada, Valdštejnský palác-senát
17.00 Odjezd z Kampy lodí po Vltavě
18.00 Náhradní nebo doporučený program ( Prosek-bobová dráha)( na metro C do
stanice Prosek a dále autobusem č. 140, 185 na Kelerku a kousek pěšky k bobové
dráze)(zpět z Kelerky na stanici metra B Palmovka autobusem č.140, odtud přímo
metrem na Můstek a odtud metrem A na Bořislavku)
23:30 večerka

Den 3. středa
6:00 budíček
7:00 snídaně (po snídani metrem A na Hradčanskou, přestup na tramvaj č.1, 25 na stanici
vozovna Střešovice)
8.00-9.00 Muzeum MHD-Střešovice ( po skončení exkurze tramvají 1, 25 na Letenské
náměstí, přestup na tramvaj č. 12 na Veletržní palác)
9.15-10.00 Veletržní palác-Muchova Slovanská epopej , případně Mořské akvárium
Holešovice Výstaviště Holešovice (po skončení prohlídky na tramvaj č. 1, 12 na
nádraží Holešovice a dále autobusem č. 112 do ZOO Trója)
10.45-17.30 Trója-Barokní zámek /prohlídka/, Fata Morgana a Botanická zahrada, ZOO –
možnost pozdního oběda (zpět autobusem č. 112 na nádraží Holešovice a metrem
C k Muzeu, odtud pěšky přes Václavské náměstí k Betlémskému náměstí a potom
případně na Dlouhou třídu)
18.00 Václavské náměstí a Národní muzeum (případně Náprstkovo muzeum,
Betlémská kaple, Betlémské náměstí)
19.30 Doporučený program-filmové nebo divadelní představení
23:15 večerka


Den 4. čtvrtek
6:00 budíček
7:00 snídaně
9.00 - 11.00 Exkurze na Ruzyňské letiště (exkurze bude realizována zčásti
pěšky a částečně autobusem), (dopravit se můžeme metrem A na nádraží Veleslavín a
odtud autobusem č. 119 na Terminál 3)
11.15 Po skončení exkurze autobusem č. 119 na nádraží Veleslavín, přestup na metro A do
stanice Národní muzeum /přestávka na oběd na Václavském náměstí/ a poté metrem
C do stanice Vyšehrad a odtud pěšky do vyšehradského areálu
12.30 Vyšehrad (brány, katakomby, rotunda sv.Martina, kostel sv.Petra a
Pavla, Slavín, Vyšehradský hřbitov, opevnění aj.) (z Vyšehradu pěšky na zastávku
Výtoň a tramvají č. 17 na Jiráskovo náměstí)
Tančící dům, chrám sv. Cyrila a Metoděje – návštěva krypty, Karlovo náměstí aj.
17.00 Exkurze v pivovaru Staropramen (tramvaj č. 4 z Palackého náměstí na Knížecí)
18.30 Návštěva obchodního a společenského centra Nový Smíchov
23:00 Večerka
(dobrovolný program Výstaviště Holešovice-Křižíkova fontána; od Anděla tramvaj č.
12 na výstaviště Holešovice)

Den 5., pátek
6:00 budíček a balení
7:00 snídaně, odjezd z ubytování (po snídani metrem A na Muzeum, přestup na metro C
do stanice Hlavní nádraží)
7:45 uschování zavazadel na hlavním nádraží (metrem C na Muzeum, přestup na metro
A do stanice Staroměstská a odtud pěšky do Josefova)
9.30-12.00 Josefov – návštěva (Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov,
Klausová synagoga, Obřadní síň, Staronová synagoga,
Španělská synagoga, Meiselova synagoga)
prohlídka (Stará židovská radnice, Vysoká synagoga )
12.00 Rozchod na oběd a nákupy
14.30 Prohlídka hlavního nádraží Praha
15:24 Odjezd z Prahy-hlavního nádraží (EC Vsacan směr Vsetín příj. 18.56 hod.)
(příjezd do Olomouce v 17.43; do Hranic ve 18.13; do Valašského Meziříčí
ve 18.37; přestup na Rožnovku odjezd 18.47)
19.07 Příjezd do Rožnova pod Radhoštěm

Náhradní program:
Výstava Gaudí a Mucha
Národní technické muzeum
Letecké muzeum Praha-Kbely
Muzeum voskových figurín
Náprstkovo muzeum
Muzeum voskových figurín
Mořské akvárium Holešovice
Výstaviště Holešovice

Předběžná cena 3 800,-Kč zahrnuje:dopravu vlakem tam i zpět, místenky, čtyři denní permanentky na MHD, ubytování PO-PÁ, snídaně ÚT-PÁ, vstupné na divadelní představení, vstupné do plánovaných objektů, exkurzi na letiště Praha-Ruzyně a další
Obědy a večeře nejsou s ohledem na program zajištěny hromadně, žáci budou mít časový prostor k individuálnímu stravování.
Ubytování: Ubytovací zařízení Discounts Prague Hotel

UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY: V průběhu exkurze si dávejte zvýšený pozor na doklady, peníze a osobní věci!!! Nenechávejte své věci bez dozoru! V době osobního volna nechoďte samostatně, ale ve skupinkách, při jakémkoliv problému kontaktujte okamžitě vedoucího exkurze.
Po dobu exkurze jsou žáci povinni dodržovat příslušné články Školního řádu.
... Ukázat víceUkázat méně

Podívat se na Facebooku

Střední škola cestovního ruchu, Rožnov p R , Adaptační kurz ... Ukázat víceUkázat méně

Podívat se na Facebooku

Střední škola cestovního ruchu
a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, s.r.o.

U Kantorka 406
Rožnov pod Radhoštěm

Tel: 571 648 007
Mobil: 603 106 528
E-mail: info@sscrroznov.cz

Předběžná přihláška ke studiu