Střední škola cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm

Střední škola cestovního ruchu a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky se nachází v Rožnově pod Radhoštěm. Rožnov pod Radhoštěm je znám jako jedno z nejvýznamnějších center cestovního ruchu v Beskydech.  Již v padesátých letech minulého století zde vznikly klimatické lázně a následně     za předchozího režimu tu fungovala řada velmi kvalitních hotelů a rekreačních zařízení. Postupně zde byla vybudována další zařízení, která umožňovala kvalitní rekreaci po celý rok.

Škola je profesně zaměřena na poskytování vzdělání v komplexu služeb cestovního ruchu, a to pro služby cestovních kanceláří, cestovních agentur, rekreační a kongresové turistiky, služby hotelů, tvorby animačních programů, masážních služeb, wellness a lázeňských služeb.

Škola má rozvinutou mezinárodní spolupráci s partnery:

ve Švýcarsku
v Německu
ve Španělsku
v Řecku
v Itálii
v Portugalsku
ve Velké Británii
v Rakousku

Škola je menší, rodinného typu. Umožňuje individuální přístup pedagogů vůči žákům školy a není proto překvapením, že vyučující i vedení školy znají žáky jménem.

Škola je velmi dobře vybavena. V každé třídě jsou umístěny kvalitní dataprojektory, odborné učebny jsou profesně zařízeny. Škola provozuje vlastní penzion Beskyd na Dolní Bečvě, ve kterém probíhá výuka zaměřená                na hotelnictví a gastronomii. V čase mimo školní vyučování je pak penzion nabízen pro rekreaci hostům. Nachází se v malebném údolí pod horou Radhošť na Dolní Bečvě a je vzdálen 3,5 km od školy.