Čtvrté ročníky 

  • Tematická poznávací exkurze – Praha, zaměření na průvodcovství, dějepis a dějiny kultury a techniku cestovního ruchu.

Třetí ročníky

  • Tematická exkurze-GO BRNO  a Regiontour, zaměření na průvodcovství, techniku cestovního ruchu a marketing.
  • Turistická poznávací exkurze a vodácký kurz na Vltavě, zaměření na průvodcovství a získání turistických a vodáckých dovedností.

První a druhé

  • Tematická poznávací exkurze do Krakova, Věličky a  Osvětimi zaměření na průvodcovství,  zeměpis CR a dějepis.
  • Tematická poznávací exkurze – Vídeň zaměření na průvodcovství, techniku a zeměpis cestovního ruchu, dějepis a dějiny kultury.
Tematická exkurze do Katalánska a jižní Francie – březen 2015
 
I v letošním roce připravili naši čtvrťáci pod vedením Mgr. Michala Neuwirtha poznávací zájezd (jako součást praktické maturity). Ale kam před zimou, která u nás řádí? Kam jinam než do Španělska!
Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm - Exkurze
Cestu jsme si zpestřili zastávkou v Monackém knížectví, kde se našim žákům obzvláště líbilo. I pro mě osobně to bylo to nejkrásnější, na tak nádherné místo bych se určitě jednou chtěla vrátit.Po prohlídce Monaka jsme opět vyrazili po Azurovém pobřeží, tentokrát už však do hotelu. Noc jsme strávili ve Francii v hotelu F1. Naše další ubytování už bylo samozřejmě ve Španělsku, konkrétně ve městě Calella, v krásném hotelu přímo na pláži pobřeží Costa Brava. V průběhu týdne jsme navštívili samá přenádherná místa v oblasti Katalánska, jako například Blanes, Gironu, ale hlavně Barcelonu (starou i novou část). Památek v Barceloně jsme navštívili nespočet, od chrámu Sagrada Familia přes Park Güell až po mořské akvárium. Zkrátka byl připraven velmi nabitý program, o zábavu tudíž bylo  postaráno. Pro fotbalové fanoušky mezi námi byla samozřejmě vrcholem návštěva stadionu a zázemí FC Barcelona.
Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm - Exkurze
Neméně zajímavé byly i dvě francouzské památky, které jsme navštívili cestou zpátky, mám na mysli středověké pevnostní město Carcassonne a starověký akvadukt Pont du Gard.

Díky pěknému a teplému počasí jsme si nepřivezli jenom dobrou náladu a spoustu zážitků, ale také bronzové opálení. Že v Česku sněžilo? Někteří z nás se koupali v moři!

Nejlépe spokojenost vyjádří sami účastníci: „Poznávací zájezd do Španělska a Francie se mi moc líbil. Byl velmi naučný a hlavně zábavný. Nejvíce se mi líbilo v botanické subtropické zahradě na Costa Brava a v Barceloně.“ (Monika, MT2) „Z celého zájezdu se mi nejvíce líbila návštěva Monaka a Monte Carla, ale také pláže a moře před našim hotelem.“ (Hanka, MT2)

(Nikola Strachoňová, MT2)

Tematická exkurze do Vídně – říjen 2014

Termín:       24.10.2014

Účastníci:    žáci 1.- 2. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Vídně

Průvodci:     žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21

Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm - Exkurze

A co všechno zažili a viděli? Areál barokního zámku Schönbrunn se zámeckým parkem a ZOO a pěší okruh začal u Přírodovědného a Uměleckohistorického muzea, dále kolem budovy parlamentu, radnice, novogotického pískovcového kostela „Votivkirche“, budovy rakouského národního divadla „Burgtheater“, přes Hofburg, někdejší rezidenci rakouského císaře, veřejný park „Volksgarten“ či budovu Vídeňské státní opery a katedrálu svatého Štěpána.

Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm - Exkurze

V pozdních odpoledních hodinách, po individuálním volnu stráveném odpočinkem i nákupem suvenýrů v centru města, navštívili známý zábavní park Prater.

Zájezd do zemí Beneluxu – duben 2014 

Termín:      13.- 18.4.2014

Účastníci:    žáci 1.- 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Lucemburska, Belgie  a Nizozemí

Průvodci:    žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21

Tematická a poznávací exkurze do Prahy

Tematická a poznávací exkurze do Prahy

Termín:       16.- 20.9.2013

Účastníci:     žáci 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Prahy

Průvodci:     žáci MT 4

Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm - Exkurze

Kromě jiného si prohlédli strahovský areál, Petřín (Hladovou zeď, hvězdárnu, rozhlednu, bludiště, lanovku), Kampu, Čertovku, Malou Stranu, Václavské náměstí a Národní muzeum, Obecní dům, Stavovské a Národní divadlo, Prašnou bránu a celou Královskou cestu, chrám sv. Mikuláše, Loretu, paláce na Hradčanech, Pražský hrad včetně královských zahrad, Belvederu, chrámu sv. Víta, a Starých zámeckých schodů, Valdštejnský palác a zahradu, Trójský zámek s galerií, Fata Morganu, Botanickou zahradu a ZOO, Staré město pražské včetně památek Židovského města, Vyšehrad, kostel Cyrila a Metoděje s kryptou a památníkem obětí heydrichiády aj. Měli možnost seznámit se podrobně s provozem Ruzyňského letiště, vyjeli si lodí po Vltavě, poznali funkce zdymadel a dalšího zabezpečení vodní dopravy, na vlastní kůži se přesvědčili o složitosti provozu na železnici a Hlavním nádraží, navštívili Muzeum městské hromadné dopravy ve Střešovicích, Náprstkovo muzeum a Betlémskou kapli na Starém Městě, navštívili nákupní a kulturní centrum u Anděla, zhlédli činohru Radúz a Mahulena v Národním divadle, Muchovu Slovanskou epopej a seznámili se s novým multimediálním typem exkurze v pivovaru Staropramen.

Tematická exkurze do Vídně

Termín:       12.4.2013

Účastníci:     žáci 1. a 2. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Vídně

Průvodci:     žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21

Tematická a poznávací exkurze do Prahy

Termín:       25.-27.3.2013

Účastníci:     žáci 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Prahy

Průvodci:     žáci MT 4

Před Velikonočními svátky uspořádala škola třídenní tematikou a poznávací exkurzi do Prahy pro žáky čtvrtého ročníku. Rozmlsáni loňským počasím, kdy teploty dosahovaly 20°C ,jsme čekali, že nás přivítá jarní Praha, ale díky letošním vrtochům, nás přivítala Praha téměř polární. Mínusové teploty a silný vítr vyzkoušely fyzickou i psychickou odolnost všech studentů. Jako správní průvodci se však nenechali nepříznivými povětrnostními podmínkami odradit a absolvovali celý plánovaný náročný program. Odměnou jim byla sice studená, ale velikonočně vyzdobená Praha, prodchnutá atmosférou významných křesťanských svátků. Studenti měli možnost vidět téměř všechny významné pražské památky, seznámit se s architekturou, kulturou i dějinami našeho hlavního města, projít Královskou cestu, vidět Prahu z Petřínské rozhledny, Vyšehradu i z parníku na Vltavě, navštívit představení Národního divadla, významná muzea a sbírky, seznámit se s historií Židovského města, Pražského hradu a poznat další zajímavosti.

Tematická a poznávací exkurze do Londýna a jižní Anglie

Termín:        1.-7.4.201ě

Účastníci:      žáci 1.- 4. ročníku

Program:      Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Londýna, Canterbury, Windsoru,

Sallisbury, Oxfordu, Stratfordu-upon-Avon, Coventry aj.

Průvodci:      žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21

Tematická a poznávací exkurze do Brna  

Termín:       13.1.2012

Účastníci:     žáci 3. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Brna a veletruhu cestovního rucho

GO a Regiontour 2012

Průvodci:     žáci MT 4

Tematická a poznávací exkurze do Prahy

Termín:       první týden v září 2011

Účastníci:     žáci 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Prahy

Průvodci:     žáci MT 4

Zhlédli jsme například Strahovský areál, Petřín, Kampu, Čertovku, Malou Stranu, Václavské náměstí a Národní muzeum. V repertoáru nemohla chybět ani známými herci obsazená divadelní představení ve Stavovském divadle a v divadle Bez zábradlí, viděli jsme i Národní divadlo, Prašnou bránu, secesní skvost Obecní dům a prošli jsme celou Královskou cestu, seznámili jsme se s chrámem svatého Mikuláše, Strahovským klášterem, Loretou a paláci na Hradčanech, detailně jsme si prohlédli Pražský hrad včetně královských zahrad, areál Valdštejnské zahrady a paláce a mnoho jiných památek. Podrobně jsme se seznámili s provozem Ruzyňského letiště, vyjeli si lodí po Vltavě, navštívili nákupní a kulturní centrum Anděl, obeznámili jsme se s výrobou piva ve smíchovském Staropramenu a vzpomenuli jsme oběti Heydrichiády v kryptě pod kostelem Cyrila a Metoděje. V našem putování Prahou jsme nezapomněli ani na bájný Vyšehrad, Karlovo náměstí s Novoměstskou radnicí, Tančící dům, Židovské město-Josefov či Trójský zámek s právě probíhající výstavou plastik v parku nebo zoologickou a botanickou zahradu s Fata Morganou.

Tematická a poznávací exkurze do Paříže a okolí.

 Termín:       17.- 22.4.2011

Účastníci:     žáci 1.- 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Paříže a okolí

Průvodci:     žáci MT 4

Žáci si přiblížili krásy Remeše, Chartres, Versailles, zámků na Loiře jako je Chamboard, Ambois (včetně hrobky renesančního genia Leonarda da Vinci), ale hlavně známých a méně známých míst v Paříži jako je Ile de la Cité, Ste.Chapelle, Justiční palác, Conciergerie, květinový trh, Notre Dame de Paris, Hotel de Ville, Centrum G. Pompidoua, Les Halles, kostel sv. Eustacha, Královský palác a zahrady, Trocadero, Eifellovu věž, Martovy a Elysejská pole, Invalidovnu včetně hrobky Napoleona, hypermoderní čtvrt La Defance včetně Grande Arche, Vítězný a Triumfální oblouk, Latinskou čtvrť včetně Lucemburských zahrad, Sorbony a Pantheonu, Institut arabské kultury, Náměstí Bastily včetně Opery, čtvrť Montmartre, Sacré Coeur, náměstí malířů, náměstí Svornosti, Tuirelijské zahrady, Louvre, muzeum d‘ Orsay, chrám sv. Magdaleny aj. To vše poznávali z autokaru, metrem, lodí, ale hlavně pěšky. Poznali Paříž a část Francie prozářené sluncem, ve dne i v noci a odjížděli obohaceni o nezapomenutelné zážitky a zkušenosti.

Tematická a poznávací exkurze do jižních Čech – vodácký kurz 

Termín:       20.- 24.6.2011

Účastníci:     žáci 3. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších mezi Vyšším Brodem a Českými

Budějovicemi

Průvodci:     žáci MT 3  ve spolupráci s CK CVOK

 Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm -Vodák

Žáci se naučili plánovat a vést turistiko – poznávací akci včetně průvodcování, seznámili se s principy a zásadami pro pobyt v přírodě, naučili se a osvojili si základní dovednosti při sjíždění toků, seznámili se s památkami jižních Čech (Vyšebrodský klášter, SPR Čertova stěna, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna, Dívčí kámen, České Budějovice, …), seznámili se s charakterem ochrany přírody v oblasti jihovýchodní Šumavy, naučili se základním turistickým dovednostem a orientaci v terénu apod.

Tematická exkurze do adventní Vídně

Termín:       17.12.2010

Účastníci:     žáci 1. a 2. ročníku a vítězové soutěže o pohár ředitelky SŠCR ze ZŠ Zubří

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Vídně

Průvodci:     žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21
Prohlídka nejvýznamnějších staveb a památek centra Vídně, jako například Naturhistorisches a Kunsthistorisches Museum, Karlskirche, Staatsoper, Stephansdom, Hofburg, Parlament, Burgtheater, Vídeňskou univerzitu či Radnici. Po této pracovní části následovala prohlídka vánočních trhů a atrakcí v přilehlých parcích a romantických uličkách. Ani mrazivé prosincové počasí nadšení našich studentů nezmírnilo, všichni se vrátili unavení, ale spokojení, plní nových dojmů a zajímavých zážitků.

Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm -Exkurze

Tematická a poznávací exkurze do Prahy  

Termín:       první týden v září 2010

Účastníci:     žáci 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Prahy

Průvodci:     žáci MT 4

 

Tematická a poznávací exkurze do Olomouce a na Helfštýn

Termín:        29.6.2010

Účastníci:     žáci 1.- 3. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Olomouce, Svatého kopečku a hradu

Helfštýn

Průvodci:     žáci MT 3

Tematická a poznávací exkurze do jižních Čech – vodácký kurz

Termín:        6.- 10.6.2010

Účastníci:     žáci 3. ročníku

Program:      Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších mezi Vyšším Brodem a Českými

Budějovicemi

Průvodci:     žáci MT 3  ve spolupráci s CK CVOK

Tematická exkurze do Vídně

Termín:       10.5.2010

Účastníci:     žáci 1. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Vídně

Průvodci:     žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21
 
Zájezd do zemí Beneluxu

Termín:       28.3.- 2.4.2010

Účastníci:     žáci 1.- 4. ročníku

Program:     Návštěva nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst Lucemburska, Belgie  a Nizozemí

Průvodci:     žáci MT 4 ve spolupráci s CK A 21

Během exkurze se žáci seznámili s dějinami Německa, Lucemburska, Belgie, Nizozemí aj. a pamětihodnostmi a kulturními památkami Lucemburku, Bruselu, Amsterodamu a dalších historicky a kulturně významných měst a lokalit, a v neposlední řadě s významnými osobnostmi z oblasti umění, architektury a vědy a jejich díly.

Studenti Střední školy cestovního ruchu Rožnov pod Radhoštěm -Exkurze

2005     –      Chorvatsko
2006     –      Paříž a okolí
2007     –      střední Itálie (Benátky, Řím, Florencie, Pisa aj)
2008     –      Londýn a jihozápadní Anglie
2009     –      jižní Francie a Španělsko (Katalánsko)